20.6.2017 OBCHOD S ČÍNOU PRAKTICKY

Trenčianska regionálna komora SOPK  pozýva na bezplatný odborný seminár "Obchod s Čínou prakticky". 

Cieľom odborného seminára je dozvedieť sa :
• ako na export do Číny a ako robiť marketing v Číne
• ako z Číny doviesť tovar, ako nájsť dodávateľov, ako preveriť a podpísať zmluvu, ako za tovar platiť
(a nenechať sa okradnúť), ako si dohodnúť dopravu
• o najčastejších podvodoch, na ktoré sa nechávajú firmy nachytať a ako sa ich vyvarovať
• ako s Číňanmi rokovať, a prečo to býva niekedy zložité 

Viac info: http://tn.sopk.sk/view.php?cisloclanku=2017041201 


Organizačný garant:
Ing. Andrea Kohoutová

30. 6. 2017 Povinnosť aktivovať si e-schránku pre firmy

Povinnosť mať aktivovanú elektronickú schránku na komunikáciu so štátom sa pre obchodné spoločnosti predĺži z konca tohto roka na 30. jún 2017. Návrh novely zákona o e-Governmente dnes na návrh podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho (Smer-SD) schválil kabinet. Parlament by mal novelu prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní, podľa Pellegriniho slov asi na budúci týždeň.

Čítať ďalej...

16.6.2016 Chcete podnikať pod známou značkou? Príďte sa poradiť s predstaviteľmi úspešných firiem.

Ste začínajúci podnikateľ a máte problém vymyslieť úspešný podnikateľský nápad a zarobiť? Minimalizujte začiatočné riziko a využite už osvedčený podnikateľský nápad, tzv. franšízu. Slovenská sporiteľňa (SLSP), Slovenská franchisingová asociácia a Trenčianska regionálna komora SOPK pozývajú začínajúcich podnikateľov na bezplatné stretnutie s predstaviteľmi vybraných značiek.

Viac info: http://tn.sopk.sk/view.php?cisloclanku=2016051702

Prieskum záujmu pre dodávky pre Jaguar Land Rover

V súvislosti s oznámením najväčšej zahraničnej investície v poslednom období na Slovensku sa Trenčianska regionálna komora SOPK v spolupráci s Britskou obchodnou komorou na Slovensku podieľa na prieskumu záujmu slovenských firiem o spoluprácu s Britským výrobcom automobilov Jaguar Land Rover.

V pripade záujmu Vas prosíme o vyplnenie dotazníka a jeho spätné zaslanie na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Informačné centrum - konzultácie

Konzultácie

Konzultácie a otázky vzťahujúce sa najmä k zahájeniu a rozvoju podnikania na Morave a Slovensku.

Informačné centrum prijíma podnety a otázky Po-Pi 8:00-12:00 a 13:00-15:00. Záujemcom o konzultácie sa odporúča využiť termíny v rámci ktorých je k dispozícii aj český špecialista na telefón.

Miesto: TRK SOPK, Jilemnického 2, Trenčín

Informácie:
Trenčianska regionálna komora SOPK;  e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.; tel: +421 32 6523834
Odborní konzultanti: Ing. Ludovít  Mičuda;  Ing. Jaroslav Šmíd, PhD.; Ing. Ján Václav

Činnosť bola zahájená  v rámci Operačného programu cezhraničnej spolupráce SR-ČR, projektu „Podnikáme bez hranic“ , ktoré zriadilo informačné centrum pri Trenčianskej regionálnej komore SOPK.